{ content } | { mainMenu } | { footer }

Remax

Práce realitního makléře

Práce realitního makléře je v současnosti velmi oblíbená. Nabídne vám výhody jako flexibilní pracovní dobu, možnost vysokých výdělků a stoupání ve své kariéře.

Práce realitního makléře je v současnosti velmi oblíbená. Nabídne vám výhody jako flexibilní pracovní dobu, možnost vysokých výdělků a stoupání ve své kariéře. Osobnostní i profesní rozvoj Vám většinou umožní větší franchízingové řetězce, kde máte větší možnosti co se týče sdílení informací, nových trendů, technologického vývoje.

Realitní makléř je zprostředkovatelem zajišťujícím práci mezi dvěma stranami – kupcem a prodejcem nemovitosti. K hlavním úkolům realitního makléře patří naleznout prodávajícího s potřebou prodat nemovitost a kupujícího se zájmem si zakoupit konkrétní nemovitost. Realitní makléř se posléze zabývá společnou dohodou mezi kupcem a prodejcem. Dohodou vyhovující oběma stranám.

Realitní makléř zastupuje klienta kupujícího nebo prodávajícího a snaží se najít vyhovující protistranu, aby mohlo dojít k uskutečnění obchodu. Práce realitního makléře dále zahrnuje administrativní a právní úkony týkající se prodeje nebo koupě.

Práce realitního makléře může být i pro vás

Ano, práce realitního makléře není spojována s žádnými požadavky na dosažené vzdělání. Většina realitních kanceláří dobře ví, že v této práci nerozhoduje titul, ale schopnost uplatnit správný obchodnický talent. Důležitá je komunikativnost s klienty – osobně, telefonicky i emailovou korespondencí. Větší sebejistotu získáte při praxi a různých kurzech zaměřených na obchodování s nemovitostmi.

Pracovní náplň realitního makléře

Práce realitního makléře je práce s lidmi, kterým se pomáhá při nákupu a prodeji nemovitostí. Realitní makléř uskutečňuje prohlídky nemovitostí a prozkoumává aktuální situaci na trhu s nemovitostmi. Má již své zkušenosti a znalosti ve svém oboru a pomáhá určovat cenu nemovitosti pro své klienty. Rovněž se snaží vytvářet zajímavé nabídky, které se zdají být pro zákazníky zajímavé. Dále prezentuje svoje služby před potencionálními klienty a v případě spolupráce s nimi udržuje telefonický či jiný kontakt kvůli oznamování novinek ohledně obchodu. Realitní makléř je aktivní, hledá nové obchodní možnosti, zabývá se jednáním s advokáty, odhadci nemovitostí a s katastrálními úřady. Top realitní makléři dnes využívají služeb profesionálních fotografů, firem orientujících se na přípravu nemovitosti k prodeji tzv. homestaging., umějí pracovat s klienty-prodávajícími, umějí správně nastavit prodejní cenu dle zpracované tržní analýzy a cenu majiteli nemovitosti doporučit.

Špatný a dobrý realitní makléř

Realitní makléř má svým klientům pomáhat a stát se jejich dobrým partnerem. Skvělé služby nemůžete očekávat od žádného realitního makléře, který dostatečně neovládá svou práci. Realitní makléř dovede ovlivnit realitní obchod v pozitivním i negativním smyslu. Doporučí nabídkovou cenu a je schopen určit prodejní cenu nemovitosti,  navrhne způsob nabízení nemovitosti a postará se o realizaci obchodu. Zákazník by měl obdržet smlouvu s ujasněnými podmínkami spolupráce. Nemělo by chybět ani obeznámení se s případnými negativními problémy spojenými s nabízením. Je dobré se nezajímat jen o realitního makléře, ale také o realitní kancelář, kterou zastupuje. Projděte si prezentaci realitní kanceláře – sledujte webové stránky, inzerci, doporučení a recenze.

Nahrávám