{ content } | { mainMenu } | { footer }

Remax

Jak se stát realitním makléřem

Práce realitního makléře působí na mnohé lidi atraktivně. Není tedy divu, že se po způsobu, jak se stát realitním makléřem shání stále více osob.

Práce realitního makléře působí na mnohé lidi atraktivně. Není tedy divu, že se po způsobu, jak se stát realitním makléřem shání stále více osob. Jestliže i vy hledáte práci v realitách, můžete se blíže seznámit i s profesí realitního makléře. Kdo ví, třeba i na vás čeká úspěšná kariéra v tomto oboru.

Realitní makléř v současnosti

V případě, že se někdo poptává po určité pracovní pozici, zajímají ho především požadavky na dosažené vzdělání, odbornost a nutnost praxe. Kdo se může stát realitním makléřem a co musí mít za dosažené vzdělání k výkonu své práce? Současná legislativa nijak netrvá na konkrétních nárocích na vzdělání. Neupravuje ani absolvování odborného kurzu nebo certifikaci realitního makléře. Z tohoto faktu vyplývá, že si sama realitní kancelář stanoví kritéria pro výběr svých zaměstnanců a spolupracovníků na postu realitního makléře.

Je pochopitelné, že pro zachování dobrého jména realitní kanceláře, bude potřeba shánět kvalitní realitní makléře. Nikdo z úspěšných firem nemá zájem nabírat hodně pracovníků na úkor kvality. Ve většině případů se vyžaduje alespoň středoškolské vzdělání, ale spíše se preferují individuální kvality každého uchazeče. Klade se důraz na ochotu a schopnosti se dál vzdělávat.

Po úspěšném absolvování vstupního pohovoru a přijetí nemá ještě přijatý realitní makléř vyhráno. Následuje období, kdy se ve zkušební lhůtě projeví jeho skutečné kvality. Zejména se jedná o komunikativnost, zájem o učení a vzdělávání.

Jak se stát realitním makléřem s potřebnými znalostmi

Lepší společnosti poskytují pro své makléře základní zaškolení, odborné kurzy a workshopy.
Ve větších společnostech, většinou zahraničních franchízingových řetězcech se budete moci účastnit seminářů na aktuální témata, můžete absolvovat vzdělání s certifikací, naučíte se potřebné prodejní techniky a vylepšíte vaše obchodní dovednosti. V rámci základního zaškolení si například osvojíte několik potřebných realitních pojmů, statí z občanského a obchodního práva, vyhlášky, daňové zákony a katastrální zákon. Naučíte se určovat tržní hodnoty nemovitostí. Proškolený makléř je pro klienta jistotou, že se dostal do správných rukou.

Jak získat práci?

Jak se dostanete k práci realitního makléře? Jednoduše si najdete realitní kanceláře, které vás zaujaly, nebo si je vyberete třeba podle místa působení. Dodáte potřebné formuláře a profesní životopis. Určitě je na snadě zúčastnit se více pohovorů ve více kancelářích a udělat si představu, jak to v kanceláři asi chodí, kdo se Vám bude věnovat, jak Vás za školí. Je dobré zjistit jak si vedou úspěšní makléři kanceláře, jaké mají reference atd. Následně se zúčastníte školení. Opět je dobré si zjistit jak a kdo se o Vás v kanceláři bude starat, kolik času Vám budou věnovat. Po čase se budete muset zorientovat na realitním trhu a dojde také na získávání nových klientů a nemovitostí. Díky praxi se stanete profesionály!

A na závěr sedm nejdůležitějších bodů, jak se stát realitním makléřem:

- zajímejte se o práci realitního makléře

- získejte přehled o vybraných RK, kde by ste mohli pracovat

- vzdělávejte se v oboru

- najděte si spolupráci s dobrou realitní kanceláří

- chtějte být nejlepší a úspěšní

- ovládejte svou práci a staňte se klientům dobrými rádci

 

Reklama
Nahrávám